Jesteś tutaj: Porady Porady dla nabywców

Porady dla nabywców

Jak przygotowujemy kocięta do opuszczenia hodowli?

Kocięta opuszczają naszą hodowlę zaczipowane, odrobaczone i zaszczepione stosownie do wieku oraz zabezpieczone przeciw pchłom i kleszczom. Kocięta wyjeżdżają do nowych domów po ukończeniu min. 12 tygodniZazwyczaj jednak jest to 16 tydzień życia.

Koty w opcji „na kolanka” zostają wykastrowane przed zmianą domu. 

Nie sprzedajemy naszych kotów do hodowli w Polsce.

Jak nowy opiekun powinien przygotować się na przybycie kota? Co powinien zakupić?

  1. Do naszego domu muszą Państwo przyjechać z bezpiecznym transporterem (nie wydajemy kotów do transporterów, z których kot może uciec). Całą podróż do nowego domu kociak powinien spędzić w transporterze. W zależności od temperatury zapewniamy kotu klimatuzację/wiatraczek lub owijamy transportem ciepłym kocem. 
  2. Drapak - nasze koty są przyzwyczajone do korzystania z drapaków tekturowych oraz słupków.
  3. Kuweta - polecamy dużą krytą kuwetę oraz łopatkę do żwirku.
  4. Żwirek - najlepiej używany w hodowli w początkowym okresie.
  5. Zapas polecanej karmy.

Z nowymi właścicielami podpisujemy umowę, z której treścią możecie się wcześniej zapoznać - POBIERZ UMOWĘ ZAKUPU KOCIAKA.

Ceny kociąt:

Ragdoll: 3800 zł

Neva masquerade: 3500 zł

W naszej hodowli pojawiają się kocięta/koty w opcji "do płatnej adopcji", koszt takich kotów jest ustalany indywidualnie.

Koszt kociaka wynika z warunków w jakich żyją nasze koty, sposobu karmienia, pielęgnacji, wykonywanych badań oraz pochodzenia rodziców. Nasze koty są pełnoprawnymi członkami rodziny, korzystają z dużej przestrzeni w naszym domu- uczestniczą w codziennym życiu (nie boją się dzwięków doowych sprzętów). Śpią na kanapach, firmowych drapakach, a w kociej zastawie serwujemy im jedzenie najwyższej jakości

Nasze koty posiadają badania genetyczne oraz w kierunku chorób zakaznych i pasożytów.

Z nowymi rodzicami naszych kociąt pozostaję w kontakcie i służę pomocą oraz radą w przypadku problemów i wątpliwości.

 

 

Karmy

Karmy

Niebawem na naszej stronie pojawią się przepisy BARF dla początkujących i bardziej zaawansowanych ;)

Drapak

Każdy kot powinien posiadać własny drapak, najlepiej w formie kociego drzewka. Dzięki drapakowi kot moze zaspokoić potrzeby znaczenia terenu (i oszczędzić nasze meble) oraz jeżeli będzie odpowiednio wysoki zapewnić kotu bezpieczne miejsce do obserwacji terenu.

Okna i balkony

Każdy kot zwłaszcza młody powinien posiadać zabezpieczone okna i balkon. Takie zabezpieczenie może wykonać profesjonalna firma lub każdy właściciel przy pomocy siatki ze sklepu zoologicznego. Zawsze należy pamiętać o solidnym zabezpieczeniu, aby kot nie wypadł wraz z siatką.

Zdrowie

Nasze koty posiadają badania w kierunku chorób genetycznych HCM, PKD oraz zakaźnych FIV oraz FeLV. Regularnie przeprowadzamy badania kału w kierunku chorób pasożytniczych i bakteryjnych.