Jesteś tutaj: Porady Żywienie

Żywienie

Koty w naszej hodowli są żywione dietą BARF oraz karmami komercyjnymi najwyższej jakości (bezzbożowymi). Nowy opiekun kociaka może liczyć na nasze wsparcie merytoryczne w układaniu kociej diety. Zachęcamy również do pogłębiania swojej wiedzy na różnych forach o tematyce żywieniowej np BarfnyŚwiat.

Polecane karmy komercyjne:

Suche - sucha karma w naszej hodowli jest tylko dodatkiem i nie stanowi podstawy żywienia! W związku ze szczególnym metabolizmem kotów, chrupki powinny być tylko minimalnym dodatkiem w kociej diecie. Koty pobierają potrzebną im wodę z pokarmem, dlatego tak ważne jest aby podstawą żywienia była karma mokra. Niestety specyfika kociego organizmu wymaga też podawania pokarmu często, lecz w małych porcjach, dlatego dopuszczmy dodatek suchej kary w kociej diecie (zwłaszcza gdy kot zostaje sam na 8-10 godzin). 

  • Purizon Kitten
  • Josera Nature Cat, Daily Cat
  • Farmina N&D (bezzbożowa)

Mokre:

  • Grau
  • GranataPet
  • Catz Finefood
  • Wild Freedom           

Zacgęcam do dolewania wody nawet do mięsa z puszek :) zawsze jest to dodatkowy sposób nawodnienia naszego podopiecznego .

wiemy już ,że koty piją jedząc ;)ale  zawsze zachęcamy mruczki do dodatkowego nawodnienia....jak to zrobić??

  1. koty uwielbiają swieżą, płynącą wodę - zachęcam do nabycia fontanny, najlepiej dwoch ;)
  2. jeżeli nie możemy sobie pozwolić na pojenie kota 2-3 fontannami to możemy poustawiać ceramiczne miseczki z wodą , w różnych pokojach, tak aby kot mógł pić " przy okazji".

Nasze kociaki są przyzwyczajone do surowego mięsa i diety BARF, ale również do puszek i suchych chrupek. Serdecznie zachęcam do kontynuowania mięsnej diety ( chociaż częsciowo np. surowe mięso 2-3 razy w tygodniu).

Najprostszy BARF - mięso (mięśniowe, bez podrobów) + Felini Complete. do kilograma mielonego mięsa dodajemy 12.5 g Felini Complete, mieszamy i gotowe:) Przeciętny kot powiniem zjeść ok 130 g takiej mieszanki w 2-3 podaniach.

Pisząc o jedzeniu chciałam wspomnieć o higienie jamy ustnej.... nie znam lepszego sposobu czyszczenia kocich zębów jak ryzienie kawałków mięsa oraz elementów z kością ( skrzydełka z kurczaka, pałki z kurczaka, całe przepiórki). jest to najlepszy i najnaturalniejszy sposób na zachowanie higieny jamy ustnej u kotów.